Zirveye Giden Yol (The Ides of March)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Ryan Gosling , George Clooney
Yönetmen : George Clooney

Ohio eyaletinde seçim kampanyaları oldukça çekişmeli geçmektedir ve başkanlık adayları mücadelede son aşamaya gelmişlerdir. Başkan Mike Morris ””in (George Clooney) kampanya basın sözcüsü olan Stephen Myers (Ryan Gosling) Morris””e sadık biçimde var gücüyle çalışırken, birden politik bir skandalın içene doğru çekildiğini fark eder. Şimdi bir karar verme sırası ondadır…

Oscar ödüllü aktör George Clooney””in yönetmenliğinde çekilen ve senaryosunu da gene Clooney ile Grant Heslov””un Beau Willimon””ın “Farragut North” adlı oyunundan uyarladığı film, Amerika””da vizyona girmeden önce Venedik, Toronto, Atine ve Rio de Janeiro film festivallerinde seyirciyle buluşarak eleştirmenlerden yüksek not almayı da başardı. Filmin başrollerinde Clooney””nin yanı sıra Drive ve Çılgın Aptal Aşk ile başarılıb ir çıkış yakalan Ryan Gosling, ağır rollerin damı Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti ve güzel oyuncu Evan Rachel Wood yer alıyor.

Ülkemizde 25 Kasım””da vizyona girecek olan yapım, Venedik Film Festivali””nde George Clooney””ye Altın Aslan””a adaylığı getirmişti. Fragmanı izle | Devamını oku »

Zamana Karşı (In Time)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Justin Timberlake , Amanda Seyfried
Yönetmen : Andrew Niccol

25 yaşına gelen insanların, yaşlanmayı durdurmak için var güçleriyle çalışmak zorunda olduğu bir gelecekte geçen filmde, zaman gerçekten para ve güç demek. Will Salas (Justin Timberlake), bir hata sonucu cinayetten hüküm giyer ve hapishaneden kurtulmak için tek şansı gerçek yüzünü gördüğü sistemi çökertmektir. Zira zamanın rahatlıkla satın alınabildiği bu sistemde zenginler sonsuza kadar genç kalarak yaşarken fakir ve güçsüz olan ise ölerek, elenir. Üstelik kendi yaşayamadıkları yıllar başkalarının hayatlarına eklenir. Güçs üz olanlar sadece bir gün daha hayatta kalabilmek için ””zaman”” dilenir, ödünç alır hatta bazen zamanı çalar. Will Salas ise bütün bu yozlaşmış sisteme karşı baş kaldırır…

Başrollerini son dönemde müzik çalışmalarına ara veren ve sinemaya yönelen Justin Timberlake ile yeni Scarlett Johansson olarak anılan Amanda Seyfried””in paylaştığı filmin yardımcı oyuncu kadrosunda ise Olivia Wilde, Alex Pettyfer, Cillian Murphy gibi isimler var.

Daha önce Gattaca, S1m0ne ve Lord of War””ı hem yazıp hem yöneten, The Truman Show ve The Terminal gibi filmlerin senaryosunu kaleme alan Andrew Niccol””un son projesi büyük beklenti yaratıyor… Fragmanı izle | Devamını oku »

Yeşil Fener (Green Lantern)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Ryan Reynolds , Blake Lively , Tim Robbins
Yönetmen : Martin Campbell

Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan barış ve adalet koruyucuları, gizemli bir evrende yüzyıllardır var olan bir birliktir. Düzen koruyucusu bu savaşçı birliğinin her üyesinin süpergüçlü bir yüzüğü vardır. Parallax adındaki düşmanları evrendeki güç dengesini bozmaya kalkışınca, tüm evrenin kaderi, yeni asker Hal Jordan’na emanet edilir..

Hal, yetenekli ve ukala bir test pilotudur. Yeşil Fenerliler, yüzüğün gücüne inanmayanlara saygı duymazlar. Ancak, Hal”a ihtiyaçları vardır. Kararlı ve iradelidir, ayrıca, diğer Yeşil Fenerli Savaşçılarda olmayan bir şeye sahiptir: insanlık. Eğer Hal yeni güçlerine bir an önce hakim olmayı öğrenir ve korkularını yenmesi için gereken cesareti gösterebilirse en büyük Yeşil Fenerli savaşçı olacaktır. Fragmanı izle | Devamını oku »

Nedimeler (Bridemaids)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Kristen Wiig , Maya Rudolph
Yönetmen : Paul Feig

Otuzlu yaşlarındaki Annie (Kristen Wiig) zorlu bir dönemden geçmektedir ancak biricik dostu Lillian’ın (Maya Rudolph) düğününde baş nedime olma görevini üstlendiğinde her şey daha karmaşık bir hal alacaktır. Kendini aşan durumlarda bile başarılı olmaya çalışan Annie, birbirinden komik diğer nedimelerle (Rose Bryne, Melissa McCarthy, Wendi McLendon-Covey ve Ellie Kemper) büyük güne giden yolda başı çekecektir. Fragmanı izle | Devamını oku »

Kayıp Kahraman (The Lost Bladesman)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Donnie Yen , Wen Jiang
Yönetmen : Felix Chong , Alan Mak

Üç krallığın savaş döneminde, eski Çin uygarlığı büyük bir karmaşaya sürüklenmiştir. Büyük savaş beyi Lui Bei’ye bağlı efsanevi savaşçı Guan Yun Chang (Donnie Yen), lideri ve dostundan ayrı düşer. Liu Bei’nin düşmanı olan savaş beyi Cao Cao’nun (Jiang Wen) adamları tarafından esir alınarak bağlı olduğu lidere rakip olan bu adam için savaşmak zorunda kalır. Orduyu zafere sürüklemesinden sonra, Cao Cao’nun onun gibi cesur bir askerin kendine büyük tehdit olduğunu düşünmesinden ötürü Guan Yun Chang, imparatorun emriyle onu yok etmek için peşine düşen tüm güçlerle savaşmak zorunda kalacaktır. Fragmanı izle | Devamını oku »

Oyunun Sonu (Margin Call)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Kevin Spacey , Paul Bettany
Yönetmen : J.C. Chandor

Bir yatırım bankası, müşterilerine yüksek riskli yatırım araçları satarak milyon dolarlar kazanırken, bu satışları; piyasanın giderek kararsızlaşan durumdan haberdar etmeyerek yapmaktadır. Olayın patlak vereceği gün öncesi; 2 genç broker risk seviyesinin güvenlik bariyerini geçtiğini ve şirketin tüm mal varlığı portföyünün felakete doğru gittiğini fark eder. Durumdan haberdar olan firmanın üst yönetimi acilen gece yarısı toplantsı düzenler ve 2 ana seçenek üzerinde müzakereye başlar. Ya 107 yıllık firmanın Wall Street””in kalanıyla birlikte iflas etmesine göz yumacaklardır ya da durumdan ilk haberdar olan kişiler olmalarının avantajını kullanarak firmanın ayakta kalabilme şansının olduğu ancak müşterilerini kazıklayacakları bir planı uygulayacaklardır. Fragmanı izle | Devamını oku »

Senden Önce (What’s Your Number?)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Anna Faris , Chris Evans
Yönetmen : Mark Mylod

Baştan Sona Kahkaha Tufanı!

Anna Faris ve Chris Evans’ın başrollerinde oynadığı bu eğlenceli komedi filmi soruyor: 19 yanlış bir Bay Doğru yapar mı? Ally Darling (Faris) gazetede okuduğu bir yazı sonrasında sonsuza kadar yalnız kalacağına inanır ve çılgınca hayatının en iyi “eski” erkek arkadaşını aramaya başlar. Fakat Ally’nin eski sevgililerinin arasındaki arayışı, yaptığı kuklalardan daha demode olan kuklacıdan, sivilceli anılara sahip jinekoloğa kadar gittikçe tuhaflaşır… Tüm bunların sonunda, Ally hayallerinin aşkını beklediği en son yerde bulur. Fragmanı izle | Devamını oku »

Katilin Yüzü (Faces In The Crowd)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Milla Jovovich , Sarah Wayne Callies
Yönetmen : Julien Magnat

Hafızanız Paramparçayken Katilden Nasıl Kaçabilirsiniz?

Bir gece evine dönerken sokakta bir cinayete şahit olan Anna, dehşet içinde kaçmaya çalışırken katil tarafından saldırıya uğrar. Gözlerini hastanede açan Anna, şoku atlatmaya çalışırken çevresindeki insanları tanıyamadığını fark eder. Yüz körlüğü olarak da bilinen prosopagnozi hastalığına yakalanmıştır. Baktığı bütün yüzler sürekli değişmektedir, artık erkek arkadaşı dahil kimseyi tanımamaya başlayan Anna için günlük hayat tam bir kaosa dönüşmüştür. Geride tanık bırakmak istemeyen seri katil ise bu sırada çoktan Anna’nın peşine düşmüştür. Fragmanı izle | Devamını oku »

Yeryüzündeki Son Aşk (Perfect Sense)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Ewan McGregor , Eva Green
Yönetmen : David McKenzie

Tüm dünya duyularını bir bir yitirirken onlar aşık oldular.

Kadınlara bağlanmakta sorunları olan yetenekli yemek şefi Michael, soğuk görünümlü güzel doktor Susan ile tanışır. Susan uzun bir süredir kendini işine adayıp özel hayatından vazgeçmiş, Michael ise kadınlarla ciddi ilişki kurmaktan kaçınmıştır. İkisi de birbirlerine karşı daha önce yaşamadıkları derin duygular hissederken, tüm dünyada insanların duyularını yok eden salgın bir hastalık baş gösterir. İnsanlık sonuna yaklaşırken aşk tüm bu engellere rağmen hayatta kalabilecek midir? Fragmanı izle | Devamını oku »

Çılgın Aptal Aşk (Crazy, Stupid, Love)

(Detaylar için tıklayınız.)

Oyuncular : Steve Carell , Ryan Gosling
Yönetmen : Glenn Ficarra , John Requa

Hınzırca Komik ve Dokunaklı

Kırklı yaşlarındaki Cal Weaver (Steve Carell) karısı Emily (Julianne Moore) boşanmak istediğini söyleyene kadar evliliğinin mükemmel gittiğini düşünmektedir. Cal şimdi bekardır ve ona dikkat çekici, erkeksi bir imaj veren Jacob Palmer (Ryan Gosling) adında uzman bir kadın avcısının yardımıyla sevgili aramaktadır. Uygunsuz tanışmalar ve romantic buluşmalar arasında, Cal ve Jacob fark ederler ki, aşk oyununu oynarken doğru partneri bulmak çılgın ve aptalca değil, neredeyse imkansızdır! Fragmanı izle | Devamını oku »