Zirveye Giden Yol (The Ides of March)

Oyuncular : Ryan Gosling , George Clooney
Yönetmen : George Clooney

Ohio eyaletinde seçim kampanyaları oldukça çekişmeli geçmektedir ve başkanlık adayları mücadelede son aşamaya gelmişlerdir. Başkan Mike Morris ””in (George Clooney) kampanya basın sözcüsü olan Stephen Myers (Ryan Gosling) Morris””e sadık biçimde var gücüyle çalışırken, birden politik bir skandalın içene doğru çekildiğini fark eder. Şimdi bir karar verme sırası ondadır…

Oscar ödüllü aktör George Clooney””in yönetmenliğinde çekilen ve senaryosunu da gene Clooney ile Grant Heslov””un Beau Willimon””ın “Farragut North” adlı oyunundan uyarladığı film, Amerika””da vizyona girmeden önce Venedik, Toronto, Atine ve Rio de Janeiro film festivallerinde seyirciyle buluşarak eleştirmenlerden yüksek not almayı da başardı. Filmin başrollerinde Clooney””nin yanı sıra Drive ve Çılgın Aptal Aşk ile başarılıb ir çıkış yakalan Ryan Gosling, ağır rollerin damı Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti ve güzel oyuncu Evan Rachel Wood yer alıyor.

Ülkemizde 25 Kasım””da vizyona girecek olan yapım, Venedik Film Festivali””nde George Clooney””ye Altın Aslan””a adaylığı getirmişti.

Both comments and pings are currently closed.

Yoruma kapalıdır.